Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir

Derya Emine BALCI
13 Nisan 2014

Rüyada para görmek nasıl yorumlanır, rüyada para görmek islami, rüya tabirleri para

İnsanoğlu uyuyarak geçirdiği yarım ömrü boyunca birçok rüya görür. Uyandığında gördüğü rüyaların birçoğunu hatırlamasa da, hatırladıklarına yorumlar arar. Rüyalar bilinçaltımızı öylesine etkiler ki, rüyamıza yapılacak yorumlara göre hayatımıza yön vermek isteriz. Ancak bu son derece yanlıştır. Rüya ile âmel edilmez. Ancak yol gösterici olabilir. Rüya tabirleri sitemizde bu merakınızı gidermek için açıldı.

Rüyanızda para gördüyseniz sizler için rüyada para görmek rüya tabirini yapacağız. Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada Para Görmek Nasıl Yorumlanır


Rüyada para görmek, kendine güven, başarı ve maddi değerleri sembolize eden bir rüyadır. Bilinç altınızda maddi sıkıntı ile ilgili şeyler varsa, geceleri rüyanızda para görmeniz oldukça muhtemeldir. Rüyada para görmenin farklı varyasyonlarını sizler için derledik.

Rüyanda para çalmak görmek, kötü bir rüyadır. Rızkınızı doğru yollardan kazanmıyorsan bir uyarı niteliği taşır.

Rüyasında para bulmak görmek, yakın zamanda maddi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bu kazanç bir yerden biranda da gelebilir, uzun bir süreçte de olabilir.

Rüyamda sahte para görmek, hayırlı bir rüya değildir. Gerçek yaşamınızda kötü niyetli bir insan ile sıkıntılar yaşayabileceğiniz anlamı çıkabilir.

paralar

Rüyada Para Görmek İslami Rüya Yorumları

Rüyada görülen para; üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntı doğuran davranışa işarettir.

Para bazen dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahata ermeye, sözün tükendiği yerde maddi imkanların devreye girmesine yorumlanır.

Gümüş para yutup abdest bozarken para çıkarıldığını görmek zındıklığa, Altın yutup para çıkardığını görmek, imandan sonra küfre düşmeye işarettir.

 • Para bulmak, şansının iyi olacağına ve zengin olunacağına işarettir.
 • Para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve üzüntüye yorulur.
 • Para saymak, beklemediği kadar başarılı olacak bir işe yorumlanır.
 • Gümüş para güzel haber, mutluluk demektir.
 • Bakır para güzel, uğurlu bir iştir. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı söz olarak yorumlanır.
 • Rüyada para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak şans ve servete işarettir.

  Rüyada çok paranız olduğunu ve onları saymakla bitiremediğinizi görmek, yapmak istediğiniz bir işi tamamlayamayacağınıza yahut çeliştiğiniz yerde bazı ihmallerinizden dolay zarara uğradığınıza delalet eder.

  Yolda giderken yerde bir para bularak aldığınızı görmek, elinizden bir miktar para çıkacağına işarettir.

  Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen para, riya ve mücadele ile beraber söylenen bir sözdür.

  Bir kimse rüyada gümüş para yuttuğunu ve abdest bozarken parayı çıkardığını görse, o kimse zındık ve Allah (C.C.)’i inkâr eden birisidir.

  Yorumlar

  1. FERDA diyor ki:

   Rüyanız, başlamış olduğunuz fakat artık pişmanlık duyduğunuz bir işten vazgeçmeye niyetlendiğini işaret etmektedir.

  2. GÜL diyor ki:

   Selamlar, rüyamda eşimle deniz kenarındayız eşim denizde yüzüyor, bende dalgaların vurduğu yerde yanii denizden kağıt para buluyorum türk parası dolar falan topluyorum onları. bi arkadaşımı görüyorum tutumasını rica edip eşimin yanına denize doğru gidiyorum. p.tesi günü bir sınavmz var ona yorumladım ama sizn yorumlarınız daha önemli benim için… şimdiden teşekkür ederim.esen kalın

  3. SANCAK diyor ki:

   Beni de o arada yarışmaya soktular ama ben yarışamadan bir şey oldu ve bir kız geldi yanında bir arkadaşıyla sonra elimi tuttu ama farkettiler ve bizi kovalamaya başladılar. Bende kızı para haline getirip cüzdanıma koydum, sonunda yakalandım ama kızı bulamadılar ve beni bir çocuk gibi azarladılar ama ben ne yaptıysam kızı tekrar geri döndürmeye gücüm yetmedi

  4. ÇEVREN diyor ki:

   rüyamda bankamatikten deste deste para çekiyorum ama o paranın bir kısmını geri yatırmam gerekiyor ama bi türlü yatırmayı beceremiyorum bu arada ben y.lisans öğrencisiyim normal hayatta rüyamda da para yatıracağıma sürekli ders notlarını banka matiğe koyuyorum sonunda başka bi bankamatiğe gidiyorumbakıyorum çok sıra var ve hepsi yere oturmuş bekliyor bende yorulurum diye oturuyorum yere

  5. ÇAОRI diyor ki:

   Rüya tabirleriniz çok güzel. Sürekli takip ediyorum.

  6. ASU diyor ki:

   bu arada bankadayim sonra maasimi cekmek icin bankamatige donuyorum sanirim 2000 lira almam gerekirken bi anda bi suru para cikiyor o kadar cok ki ellerim yetmiyor yerlere saciliyor banka da bir memura donup bir poset istiyorum bana beyaz bir naylon bir poset veriyo paralari icine koyuyorum

  7. SÜAVİ diyor ki:

   dün gece ruyamda çalıştığım iş yerinden çıkmak üzereyken bara girip içecek çalmaya çalışıyordum tam o sırada patronumun geldiğini farkettim ve ayağı kalktım herkesin maaşlarını dağıtıyordu elinde bi sürü para vardı bana sordu senin alacağın ne kadar diye bende daha hesaplanmadığını söyledim o ise benle dalga geçip git hesapla ben mi hesaplıcam diyip arkasını dönüp gitti herkes parasını aldı birtek ben alamadım bu ne anlama gelir

  8. ASUDE diyor ki:

   Bu aralar işle ilgili sıkıntılarım var 2 aydır maaş alamıyorum çalıştığım şirket krizde ve kısa bir ssüre önce büyük bir şirkete iş başvurusu yaptım ay sonunda yanıt dönücekler belki bunlarında etkisi vardır rüyamda para görmemin.

  9. HÜSEYİN diyor ki:

   Bu aralar işle ilgili sıkıntılarım var 2 aydır maaş alamıyorum çalıştığım şirket krizde ve kısa bir ssüre önce büyük bir şirkete iş başvurusu yaptım ay sonunda yanıt dönücekler belki bunlarında etkisi vardır rüyamda para görmemin.

  10. FERHAT diyor ki:

   Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

  11. ÖVGÜN diyor ki:

   İslami rüya tabirleri dediğin zaman bu siteyi tek geçerim. Tasarımı çok sade ve her aradığımı buluyorum. Tüm rüya tabirleri var.

  12. TURHAN diyor ki:

   ben rüyamda maaş vaktimin geldiğini ve sıraya giriyordum sıram gelince ordaki görevli kişi bana maaşımı deste deste verdi 50lik deste 100 deste falan vardı maaşımı aldım ancak paraların ebatı çok küçüktü mesela örnek verecek olursam baş pamağımın tırnağı kadardı paralar. işte maaşı aldım giderken de fındık gördüm fındık aldım yedim fındıkları koyacak yer pek yoktu cebimde para olduğu için bir yandan fındıkları cebime koyuyorum bir yandan da paralar düşmesin diye kontrol ediyorum

  13. FEYEZAN diyor ki:

   Bu aralar işle ilgili sıkıntılarım var 2 aydır maaş alamıyorum çalıştığım şirket krizde ve kısa bir ssüre önce büyük bir şirkete iş başvurusu yaptım ay sonunda yanıt dönücekler belki bunlarında etkisi vardır rüyamda para görmemin.

  14. SAОINÇ diyor ki:

   Rüya tabirleriniz çok güzel. Sürekli takip ediyorum.

  15. BUSE diyor ki:

   Ruyamda bir sahilde arkadaslarla balik tutuyoruz once tekneyle tutuyor sonra kopekbaligi var diye kiyidan tutmaya devam ediyoruz duygusal anlamda yakin bir bayan arkadasim tutuyor oltayi bu esnada ben de suya daliyorum ve bir kova goruyorum olta kovaya takiliyor ve bayan arkadasim cekiyor cikardigimizda kovanin icinde buyuk bir deste para var 200′lukler 100′lukler seklinde bir cok banknottan olusuyor onlarin altinda 3-4 adet 10 liralik banknot ve 5-6 lira kadarda bozuk para var ben 10 liralari ve bozuk parali birakip desteleri alip kosmaya basliyorum ve bayan arkadasimda pesimden geliyor. Ayni zamanda kovada bir vesikalik resim resimdede yasli bir amca vardi o an olen bir adamin paralarini denize attiklarini dusundum ruyamda. Tesekkurler.

  16. ALATAN diyor ki:

   Ben rüyamda 100 tele gördüm haliyle mavi aklımı çok kurcalıyor acil cevap rica ediyorum sizden ve nerden geldi kim verdi elime hatırlamıyorum

  17. İSMAİL diyor ki:

   bu arada bankadayim sonra maasimi cekmek icin bankamatige donuyorum sanirim 2000 lira almam gerekirken bi anda bi suru para cikiyor o kadar cok ki ellerim yetmiyor yerlere saciliyor banka da bir memura donup bir poset istiyorum bana beyaz bir naylon bir poset veriyo paralari icine koyuyorum

  18. RUŞEN diyor ki:

   başbakan danışmanı bizim eve gelip bana ve yeğenime burs gibi para verdiğini görüyorum.

  19. EMRECAN diyor ki:

   merhaba gerçekte bir erkek arkadaşım var ,aslen aynı köylü oldugumuz için aşkımızın üniversitelerimiz bitmeden yayılmasını istemiyoruz. Rüyamda ise sevgilimle köydeyiz köyde bayram şenliği gibi birşey var sandalyeleri koymuşlar ve bütün köylü orda ortada geniş bi alan var. Sevgilim bana orda sarılıyo ve kimse kızmıyo herkesin yüzünde gülümseme var. Sonra sevgilm dudagımdan hafifce öpüp bana gıcır gıcır bir 50 lira veriyo. Sevgilimin mesajıyla uyandığımda icimde hala bir sevinç vardı. Bu rüyayı yorumlarmısınız.

  20. ALPERGİN diyor ki:

   Yeni bir devlet memurlugu da olabilir iyi günler.

  21. NEVİN diyor ki:

   İmam Nablusi ve Kenzul Menam islami rüya tabirleri çok güzel.

  22. DALAY diyor ki:

   Rüyanız, gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz ruh haliniz ile maddi durumunuz arasındaki ilişkiyi simgelerken, bazı hırs, güç veya özgüven eksikliği hissettiğinizi göstermekte ve bu eksikliğinizi erkek arkadaşını ile tamamlayacağınızı ifade etmektedir.

  23. NÜKTE diyor ki:

   Rüyamda elimde yırtık olan kağıt para göruyorum, aynı ruyayı 2 gun ust uste gordum. Tek başımayım we elimde yırtık 5 lira var, bakiyorum kendi kendime incelıyorum ve içimden yırtık bu para diyorum.

  24. GİZEM diyor ki:

   rüyamda çok eskilerde borç verdiğim bir parayı tahsil ettiğimi gördüm lütfen yorumlar mısınız ?

  25. SİMİRNA diyor ki:

   Gördüğünüz rüya belkide sahip olduğunuz şeyleri saklama düşünceniz nedeniyle bazı şeyleri elden kaçırma ihtimali olduğunu da gösterebilir.

  26. GENCAY diyor ki:

   Yeni bir devlet memurlugu da olabilir iyi günler.

  27. BENAN diyor ki:

   rüyamda eşimin yeğeninden bir kaç lira alıp ona yerine 5 lira kağıt para veriyordum ve rüyamda kendi kendime yazık kıza 5 lira vereyim diyorum ve kağıt 5 lira veriyorum

  28. ALYA diyor ki:

   merhaba gerçekte bir erkek arkadaşım var ,aslen aynı köylü oldugumuz için aşkımızın üniversitelerimiz bitmeden yayılmasını istemiyoruz. Rüyamda ise sevgilimle köydeyiz köyde bayram şenliği gibi birşey var sandalyeleri koymuşlar ve bütün köylü orda ortada geniş bi alan var. Sevgilim bana orda sarılıyo ve kimse kızmıyo herkesin yüzünde gülümseme var. Sonra sevgilm dudagımdan hafifce öpüp bana gıcır gıcır bir 50 lira veriyo. Sevgilimin mesajıyla uyandığımda icimde hala bir sevinç vardı. Bu rüyayı yorumlarmısınız.

  29. ALA diyor ki:

   dün gece ruyamda çalıştığım iş yerinden çıkmak üzereyken bara girip içecek çalmaya çalışıyordum tam o sırada patronumun geldiğini farkettim ve ayağı kalktım herkesin maaşlarını dağıtıyordu elinde bi sürü para vardı bana sordu senin alacağın ne kadar diye bende daha hesaplanmadığını söyledim o ise benle dalga geçip git hesapla ben mi hesaplıcam diyip arkasını dönüp gitti herkes parasını aldı birtek ben alamadım bu ne anlama gelir

  30. UMAR diyor ki:

   Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

  31. LAN diyor ki:

   başbakan danışmanı bizim eve gelip bana ve yeğenime burs gibi para verdiğini görüyorum.

  32. UYGAR diyor ki:

   Şimdi rüyamda elimde iki tane 20 türklirası var bi tanede 50 türk lirası vardı.dışarda şimşek çakıyo ve birden elimdeki paralar patlıyo 20 türklirasınin uç kısımları 50 türk lirasınında tam ortası yırtılmış parçalanmış bi şekilde .tabi sonra ağzım dilim tutuluyo ne konuşabiliyorum nede hareket yapabiliyorum .artık uyandım ve gerçektende dışarda şimşek çakıyor.

  33. KUMRU diyor ki:

   gerçekte benim annem 8 yıl önce vefat etti, dün gece onu rüyamda gördüm ve o ölüm anındaki hastalıklı hali yoktu, çok iyi bir haldeydi ve sıvalı bir evin içine girdi, bende cama abandım, elleriyle bir tül yıkadığını gördüm, tülü sirke ve cifle yıkıyordu ve fazlasıyla köpükler vardı, leğenin içine bir anda elini daldırdı, içinden 1,5 tl bozuk parayı bana verdi, diğer paraları camdan dışarı boş bir alana doğru attı, o esnada camdan elim kaydı tam düşecektim ki uykumdan uyandım, gerçekten düşüyor gibi oldum

  34. FALİH diyor ki:

   başbakan danışmanı bizim eve gelip bana ve yeğenime burs gibi para verdiğini görüyorum.

  35. SARE diyor ki:

   İmam Nablusi ve Kenzul Menam islami rüya tabirleri çok güzel.

  36. SILA diyor ki:

   Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

  37. AYDOОA diyor ki:

   uyandım bir daha yattım bir kızla tanıştım lokantaya gittik sonra lokantaya tanıdık biri geldi kız elimi tuttu sonra tanıdık kişi yanımızdaki masaya oturdu bizde yemeğimizi yiyorduk sonra ben yine uyandım yanlış hatırlamıyorsam bu kızla parasını bulmuştum öyle tanıştık

  38. YILAYDIN diyor ki:

   Merhabalar. Ben dekorasyon isi yapiyorum. Ve kayseri organizede bir is yaptim ve parami vermediler. Bu gece ruyamda o isyeri sahiplerini gordum ve benim parami verdiler. Ama elime aldigimda paramin eksik oldugunu farkediyorum ruyamda. sonra uyaniyorum. Bu ruyami yorumlayabilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler.

  39. GÜLSU diyor ki:

   rüyamda bankamatikten deste deste para çekiyorum ama o paranın bir kısmını geri yatırmam gerekiyor ama bi türlü yatırmayı beceremiyorum bu arada ben y.lisans öğrencisiyim normal hayatta rüyamda da para yatıracağıma sürekli ders notlarını banka matiğe koyuyorum sonunda başka bi bankamatiğe gidiyorumbakıyorum çok sıra var ve hepsi yere oturmuş bekliyor bende yorulurum diye oturuyorum yere

  40. ECEGÜN diyor ki:

   Bu aralar işle ilgili sıkıntılarım var 2 aydır maaş alamıyorum çalıştığım şirket krizde ve kısa bir ssüre önce büyük bir şirkete iş başvurusu yaptım ay sonunda yanıt dönücekler belki bunlarında etkisi vardır rüyamda para görmemin.

  41. DİLSU diyor ki:

   Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.

  42. KAİNAT diyor ki:

   Dersane de calisiyorum, ruyamda bir ogrencimle karsilasiyorum ogrencim ne zaman cezamin bitecegini ve ne zaman okula donecegimi soruyor, bende ona sasirarak bakiyorum ve ne cezasi diyorum, adli bir ceza aldigimi soyluyor, yok oyle bisi diyorum ama icimi bir korku kapliyor.

  43. CEVZA diyor ki:

   rüyamda kendi üstümde çok yüklü miktarda kağıt para gördüm, bu neye delalettir

  44. SEZAİ diyor ki:

   rüyamda çok eskilerde borç verdiğim bir parayı tahsil ettiğimi gördüm lütfen yorumlar mısınız ?

  45. RÜÇHAN diyor ki:

   selamünaleyküm gönül sızım nasılsın ablacığım ben dün gece rüyamda bir adam bir iş-yerindeyiz benim tel görüşme yaptı ve bana bir poşet uzattı bu senin dedi bu ne dedim aç bak dedi içi para dolu bir poşet bu senin güle güle kullan dedi ve oradan ayrıldım alıp ne demek abla Allah razı olsun senden alla ha emanet ol

  46. FERİDUN diyor ki:

   ruyamda kanalizasyonun içine kutu içinde para düşürdüm almaya çalıştım ama bir türlü alamadım

  47. ILIM diyor ki:

   ruyamda kanalizasyonun içine kutu içinde para düşürdüm almaya çalıştım ama bir türlü alamadım

  48. KAYACAN diyor ki:

   Rüyamda amcam yanımda 400 $ para saydı. Parayı bana verip sen de say dedi bende aldım saydım 500 $ çıktı ama ben 400 $ dedim.sabah kaltığımda hafif bir sıkıntı ve mutluluk vardı

  49. BETÜL diyor ki:

   Rüyamda gördüm ama çok korkmuştum anlamı o kadar da kötü değilmiş.


  Current day month ye@r *