Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek

Derya Emine BALCI
13 Nisan 2014

Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek dini olarak ne anlama gelir, Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek islami nasıl yorumlanır, Rüya Yorumları

Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek ile ilgili size özel rüya tabirlerini öğrenmek için sayfamızda bulunmaktasınız. Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek ile ilgili her sitede bulunan klasik rüya tabirinin aksine, sadece sizel özel bir rüya yorumu bulacaksınız.

Unutmayın ki rüyalar ile âmel edilmez.

Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek – Rüya Yorumu

Rüyanın yorumunu oku: Rüyada hamurun içinde kurtçuklar görmek

İslam dinine göre rüya üç çeşide ayrılır.

1. Salih rüya,
2. Şeytanî rüya,
3. İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya.

Salih rüya, vaki olacak olan şeyleri vukuundan evvel, fıtrî istidad ile idrak etmekten ibarettir.

Peygamber Efendimiz (SAV) bununla ilgili şöyle buyurur, Müminlerin rüyası nübüvvetin kırk altı bölümünden bir bölümdür.

Şeytanî rüya, şeytanın insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için, uyku halinde insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir.

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurur, Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allahtandır. Bunun için Allaha hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allaha sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.

İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, İnsan bir şeyle meşgul olup onunla fazlasıyla ilgilendiği için hakkında rüya görür.

Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadiste şöyle buyurur, Rüya üçdür. Allah tarafından olup müjde veren salih rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya.

Rüyaya göre hareket ve rüyaya istinad etmek doğru değildir.

Rüyada Para Görmek

Yorumlar


Current day month ye@r *